Спільна риса, яка характеризує практично всі види кредитування в будь-якій фінансовій компанії, це наявність процентної ставки. Те яка буде величина цієї ставки, вплине на суму, яку в кінцевому результаті доведеться переплатити при повному погашенні боргу. Все просто, чим вища ставка, тим більше коштів прийдеться сплатити позичальнику на користь банку. Високий процент звісно йому не вигідний, але на цьому заробляють банки. У випадку коли процента ставка низька, це вигідно клієнту, але не кредитній організації, хоча це твердження останнім часом спростовують в МФО. Мікрофінансові організації видають позики під невисокі проценти і заробляють не на їхньому об’ємі, а числі, кількості клієнтів, яка постійно збільшується завдяки вигідним умовам кредитування. Переконатися в цьому можна скориставшись інтернет-сервісом www.kredit24.com.ua і послугами однієї з МФО.
Ні, і навіть не слухайте переконливі доводи банківських працівників, вони можуть як завгодно називати варіанти кредитування, але в кінцевому результаті вам прийдеться переплатити навіть за так званими «безпроцентними умовами». Якщо навіть поверхнево глянути на структуру і методи роботи банку, стає зрозуміло, що в нього надто великі видатки, оренда приміщень, обслуговування банкоматів, виплата заробітної плати, підтримка мобільного додатку та сайту. Це далеко не повний перелік видатків і на них потрібні великі гроші, тому видати безпроцентний кредит банки просто не зможуть.
Не часто, але бувають альтернативні пропозиції від банків. Це може бути оформлення розстрочки при покупці товару, проте навіть тут банк отримає прибуток, вам доведеться сплатити гроші за якісь додаткові комісії, страхування чи банально переплатити за товар. Ще однією пропозицію може стати оформлення кредитної карти з пільговим періодом, який період триває до 55 днів. Суть полягає в тому, що при покупці товару через цю карту і поверненні витраченої суми протягом 55 днів, проценти не нараховуються. Проте тут теж існують свої нюанси, використання такої карти платне, а за кожну операцію стягується комісія, так само як і за видачу готівки в банкоматі.
На такий крок здатні тільки мікрофінансові організації. Щоправда, вони не завжди і не всім клієнтам пропонують такі умови. Хто може розраховувати не безвідсоткову позику в МФО:
Мікрофінансові організації можуть собі це дозволити, у них набагато менше видатків чим у банків. МФО не підтримують величезний штат працівників, не розвивають свою фізичну присутність в кожному куточку України шляхом відкриття нових філій, не ставлять десятки тисяч банкоматів по всій країні і не підтримують дорогий сервіс онлайн-банкінгу. Вони працюють через інтернет, видаючи кредити в режимі онлайн і видають мікропозики до 15000 терміном до 30 днів, тому ризикують значно менше. Саме тому в таких компаніях не тільки менші відсотки, вони ще й спроможні видати деяким своїм клієнтам безвідсотковий кредит! А ще, в процесі співпраці з ними ви не зіткнетеся з переплатами і скритими комісіями.